Przeniesienie zawodów Puchary Orlicy

Nie są to wiadomości, z którymi chcielibyśmy do Was przychodzić. Ale sami doskonale wiecie, że obecnie nie mamy innego wyjścia. Niestety pomimo wcześniejszych zapowiedzi jesteśmy zmuszeni przenieść pozostałe rundy tegorocznego Pucharu Orlicy na przyszły sezon. W obecnych warunkach nie mamy jakiekolwiek możliwości rozegrania ich w Zieleńcu.


Wiosenna aura nie ustępuję. Co prawda prognozy wskazują na lekkie ochłodzenie, na pewno jednak nie będzie ono wystarczająco długotrwałe, aby przygotować trasy do bezpiecznego rozegrania zawodów.


Dlatego też musieliśmy podjąć decyzję, aby III rundę i finał które pozostały do rozegrania w tym roku rundy Pucharu Orlicy przenieść na grudzień 2024.


Zakładamy, że zarówno III rundę jak oraz finał rozegramy tuż po starcie nowego sezonu narciarskiego w jednym terminie. Oczywiście o konkretnej dacie poinformujemy was możliwie wcześniej, wszystko zależy od tego, kiedy ruszą wyciągi i jak będzie kształtować się zimowa aura. Mamy jednak nadzieję, że limit pecha na ten rok wyczerpaliśmy.


Nie odpuszczamy cały czas tego sezonu. Liczymy, że uda nam się uruchomić w tym tygodniu armatki, co pozwoliłoby pokryć część stoków warstwą śniegu i umożliwiłoby jeszcze szusowanko przez kilka czy kilkanaście dni. Wszystko jednak zależy od tego, co ostatecznie przyniesie aura.


Śledźcie pilnie naszą stronę i profile w mediach społecznościowych. Jeśli tylko będziemy mieli dobre wieści, będziecie pierwsi, którzy się dowiedzą!