O nas

  Spółka Winterpol powstała w grudniu 1991 roku. Rozpoczęła swoja działalność od uruchomienia jednego wyciągu narciarskiego w Zieleńcu, pozostałe były dzierżawione od wrocławskiego AWF-u. Od 2001 roku przedsiębiorstwo rozwijało swoje zaplecze techniczne, systematycznie kupując ratraki, instalując sztuczne naśnieżanie, rozbudowując także wyciągi. W chwili obecnej w Zieleńcu spółka posiada 6 wyciągów (dwa wyciągi kanapowe, talerzyk, orczyk i dwa wyciągi taśmowe) oraz 2 wyciągi w Karpaczu (wyciąg kanapowy i wyciąg taśmowy).

 

  W najbliższych latach planowana jest budowa kolejnego wyciągu narciarskiego zlokalizowanego vis-a-vis Infinity Zieleniec SKI & SPA. Będzie to nowoczesna kanapa 6-osobowa wraz z infrastrukturą towarzyszącą w postaci lokali użytkowych (kasy, szkoła, depozyt, sklep, itp.) oraz z nowoczesnym naśnieżaniem stoków.

 

  Spółka Winterpol posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji inwestycji rozwijających turystyczną infrastrukturę w regionie. Obok elementów składających się na ośrodek narciarski Zieleniec Sport Arena, wyciągów w Karpaczu jest także inwestorem i wykonawcą Villi Winterpol w tym samym mieście. Silne związanie spółki z regionem, stabilna sytuacja finansowa, nawiązanie w działalności do tradycji oraz istotny wpływ w rozwój turystyki na Dolnym Śląsku sprawia, że Winterpol to wiarygodny partner biznesowy, którego cele strategiczne zakładają realizację kolejnych inwestycji również na Ziemi Kłodzkiej.