Trasa W6 z Homologacją PZN

   Długo czekaliśmy na tę chwilę. Wreszcie, z nie skrywaną przyjemnością, może ogłosić, że kultowa trasa w naszej stacji narciarskiej - słynna W6 - uzyskała oficjalną homologację Polskiego Związku Narciarskiego.


   Cóż homologacja oznacza w praktyce? Dokładnie to, że mogą być na niej rozgrywane oficjalne zawody narciarskie, których organizatorem jest Polski Związek Narciarski. W przypadku trasy Winterpolu W6 może być ona wykorzystywana do organizacji zawodów slalomu oraz slalomu giganta, ale (na razie) w kategoriach Junior B /U-16/ i Junior C /U-14/.

   To pierwsza trasa w Zieleńcu z homologacją PZN, co jest dla nas bardzo istotnym wydarzeniem i ma również symboliczne znaczenie. Na razie mogliśmy organizować u nas jedynie zawody amatorskie i takich imprez jest w ciągu narciarskiego sezonu bardzo wiele. Jednak fakt otrzymania homologacji otwiera przed nami o wiele większe niż do tej pory możliwości - przede wszystkim z formalnego punktu widzenia.

   Wszystkim bardziej zainteresowanym szczegółami, podajemy dokładne parametry trasy, które stanowią istotną część dokumentacji. Pierwsze wartości podane zostały dla kategorii Junior B (U-16), natomiast drugie dla kategorii Junior C (U-14).

 

Konkurencja: GS (trasa 24-W) SL (trasa 23-W6)
Wysokość startu: 880m 879 m
Wysokość mety: 745 m 749 m
Różnica poziomów (HD): 135 m 130 m
Długość: 560 m 470 m
Średnie nachylenie: 24 % 28 %
Maxymalne nachylenie: 50 % 50 %
Minimalne nachylenie: 16 % 13 %
Orientacja: stok północny     Dziś oczywiście nie jesteśmy w stanie powiedzieć, kiedy na tej trasie rozegrane zostaną pierwsze zawody organizowane przez Polski Związek Narciarski. Będziemy jednak usilnie starać się, aby nastąpiło to najszybciej, jak jest to możliwe, o czym oczywiście niezwłocznie wszystkich poinformujemy.

   Do wyciągu W6 czyli „tajemniczej szóstki” możecie dojechać z dolnej stacji wyciągu W5 czyli kanapy 4 osobowej przy Vital & SPA Resort Szarotka. Znajdują się tam znaki które zaprowadzą was wprost na stok przy W6. Powrót jest możliwy na trasami dojazdowymi do W5 z rozpoczynającymi swój bieg przy górnej stacji W6 i w połowie stoku.

   Zanim jednak rozegrane zostaną w Zieleńcu zawody PZN rangi mistrzowskiej, już dziś gorąco zachęcamy Was do imprez, które odbędą się w Zieleńcu w tym sezonie, a jeszcze nie pod egidą Związku. Już 18 lutego będzie to kolejna odsłona zmagań o Puchar Orlicy, a 5 marca XXXI Memoriał im. Bronisława Haczkiewicza w narciarstwie alpejskim.

   Na początku marca odbędą się w Zieleńcu Mistrzostwa Polski trenerów i instruktorów snowboardu, natomiast 18 marca finałowa edycja zawodów o Puchar Orlicy.

   Oprócz zawodów gorąco polecamy także zaglądnąć do Zieleńca w trakcie weekendów, w których gościć będziemy przedstawicieli stacji radiowych - Radia Zet oraz Radia Eska, a także imprezę Voelkl Winter Tour 2017, w trakcie które przetestować będziecie mogli najnowszej generacji sprzęt narciarski. Po wszystkie szczegóły wymienionych imprez zapraszamy na naszą stronę internetową oraz do profili w mediach społecznościowych.

Do zobaczenia w Zieleńcu!