Trasa W6 z Homologacją PZN

Długo czekaliśmy na tę chwilę. Wreszcie, z nie skrywaną przyjemnością, może ogłosić, że kultowa trasa w naszej stacji narciarskiej - słynna W6 - uzyskała oficjalną homologację Polskiego Związku Narciarskiego.


Cóż homologacja oznacza w praktyce? Dokładnie to, że mogą być na niej rozgrywane oficjalne zawody narciarskie, których organizatorem jest Polski Związek Narciarski. W przypadku trasy Winterpolu W6 może być ona wykorzystywana do organizacji zawodów slalomu oraz slalomu giganta, ale (na razie) w kategoriach Junior B /U-16/ i Junior C /U-14/.

To pierwsza trasa w Zieleńcu z homologacją PZN, co jest dla nas bardzo istotnym wydarzeniem i ma również symboliczne znaczenie. Na razie mogliśmy organizować u nas jedynie zawody amatorskie i takich imprez jest w ciągu narciarskiego sezonu bardzo wiele. Jednak fakt otrzymania homologacji otwiera przed nami o wiele większe niż do tej pory możliwości - przede wszystkim z formalnego punktu widzenia.

Wszystkim bardziej zainteresowanym szczegółami, podajemy dokładne parametry trasy, które stanowią istotną część dokumentacji. Pierwsze wartości podane zostały dla kategorii Junior B (U-16), natomiast drugie dla kategorii Junior C (U-14).

 

Konkurencja: GS (trasa 24-W) SL (trasa 23-W6)
Wysokość startu: 880m 879 m
Wysokość mety: 745 m 749 m
Różnica poziomów (HD): 135 m 130 m
Długość: 560 m 470 m
Średnie nachylenie: 24 % 28 %
Maxymalne nachylenie: 50 % 50 %
Minimalne nachylenie: 16 % 13 %
Orientacja: stok północny  Do wyciągu W6 czyli „tajemniczej szóstki” możecie dojechać z dolnej stacji wyciągu W5 czyli kanapy 4 osobowej przy Vital & SPA Resort Szarotka. Znajdują się tam znaki które zaprowadzą was wprost na stok przy W6. Powrót jest możliwy na trasami dojazdowymi do W5 z rozpoczynającymi swój bieg przy górnej stacji W6 i w połowie stoku.

Do zobaczenia w Zieleńcu!