Wieże widokowe Zieleniec

Wieża widokowa

na Orlicy (1084 m n.p.m.)

  Wieża widokowa o wysokości 25,5m na Orlicy znajduje się najbliżej Zieleńca. O wieży można dostać istniejącymi już szlakami turystycznymi. Jednym, szlakiem zielonym od Kamienia Rübartscha znajdującego się w zachodniej części Zieleńca lub drugim, szlakiem czerwonym biegnącym częściowo po czeskiej stronie i przechodzącym przez szczyty Serlich (1027m n.p.m.) oraz (Zielony Garb 1026m n.p.m.). Do wieży można dojechać również rowerami korzystając z tras Singletrack Glacensis.

Wiża widokowa

na Jagodnej (977 m n.p.m.)

 Wieża widokowana o wysokości 23m na Jagodnej (977 m n.p.m.) znajduje się ok 21 km od Zielenca. Dojazd do Schroniska Jagodna z Zieleńca odbywa się malowniczą droga wojewódzką 389 (tzw. Autostradą Sudecką) skąd swój bieg rozpoczyna niebieski szlak o długosci ok 4,3km. Do wieży można dojechać również rowerami korzystając z tras Singletrack Glacensis.

Wieża widokowa

na Wielkiej Desztnej
(1115m n.p.m.)


  Wieża Widokowa zlokalizowana po czeskiej stronie na szczycie gory szczycie Wielka Desztna (1115m n.p.m.). Nadaje się idealnie na pieszą wycieczkę z Zieleńca na którą możemy dostać się na dwa sposoby. Jednym z nich jest możliwość skrócenia szlaku i skorzystanie z jednej z dwóch całorocznych kolei w Zieleńcu, które w okresie wiosenno – jesiennym są dostępne dla turystów pieszych i rowerowych. Drugim sposobem jest wycieczka piesza bezpośrednio z Zieleńca.