Kto wskoczył na podium? Podsumowanie 3 rundy Pucharu Orlicy

Kolejna runda Pucharu Orlicy za nami! W tym premiera snowboardowej odsłony turnieju. To niedzielne popołudnie przejdzie do historii- emocje sięgały zenitu, a w zimnym powietrzu było czuć ducha sportowej rywalizacji! To wszystko w rodzinnej, radosnej atmosferze i z dopingiem najlepszej publiczności.

Drodzy zawodnicy, możecie być z siebie dumni, to był prawdziwy spektakl, w roli głównej odważni sportowcy, ostre krawędzie i wola walki z własnymi słabościami. Nie trzymamy Was dłużej w niepewności. Gotowi na podsumowanie? Oto zwycięzcy 3 rundy najstarszej tego typu imprezy w regionie.

Zwycięzcy na dwóch deskach

W kategorii Smerfy tym razem wzięło udział dwóch narciarzy-zwyciężył Michał Nakraszewicz z czasem 1:28.33, Wojciech Królak zakończył slalom z wynikiem 3:12.76. Wśród startujących z roczników 2015-2016 (Skrzaty) najszybsza była Marta Dziąsko, która w dwa zjazdy wykonała w czasie 1:25.71, tuż za nią ze stratą 1.71s na mecie pojawiła się Agnieszka Welcer. Zwycięską trójkę zamyka Ksawery Pietrzak z wynikiem 1:27.47.

Liderką Krasnali (dziewczęta) okazała się Lili Gajewska, która oba zjazdy zakończyła w czasie poniżej 40 sekund (1:17.95). Na drugim miejscu zawody zakończyła Zofia Nakraszewicz ze stratą 0.39 do zwyciężczyni, a trzecią pozycję wywalczyła Alina Tucholska z czasem 1:21.16. Najszybszy wśród Krasnali (chłopcy) był Jakub Białek z wynikiem 1:17.50, na kolejnych stopniach podium stanęli Dante Dziąsko (starta 3.74 s) i Maciej Szatniewski z czasem 1.22.80.

Katarzyna Dziąsko zajęła pierwsze miejsce w kategorii Starsze Krasnale (dziewczęta), kończąc trasę kolejno w 35.18 i 35.45 s. Tuż za nią, ze stratą jedynie 0.85 s uplasowała się Zuzia Kulesza, trzecie miejsce zdobyła Oliwia Zaremba z wynikiem 1:16.87. W męskiej odsłonie tej kategorii walka toczyła się o każdy ułamek sekundy. Piotr Chorągwicki zwyciężył z wynikiem 1:01.32, a Paweł Janczak zakończył rundę na drugim miejscu z czasem 1:01.51! Trzecie miejsce wywalczył Adam Grochulski ze startą 2.62 do lidera.

Wśród Elfów (dziewczęta) najszybsza była Anna Kulesza, która w obu zjazdach przekroczyła linie mety w około 31 s. Drugie miejsce zdobyła Maja Lubieniec (1:05.33), a zwycięską trójkę zamknęła Maria Dziąsko (1:06.07). W kategorii Elfy (chłopcy) wystartowało dwóch zawodników, którzy z determinacją walczyli o jak najlepszy wynik. Zwyciężył Adrian Dzięgiel (1:02.71), Witold Bałamut w dwóch przejazdach osiągnął wynik 1:05.13.

Najszybszą zawodniczką w kategorii Open (kobiety) została Ewa Tucholska z wynikiem 1.00.54, Wiktoria Kulesza była druga na linii mety (ze stratą 3.76 do liderki), Anna Welcer zakończyła zawody na trzecim miejscu (1:10.27). Męska odsłona kategorii Open cieszyła się największą frekwencją. Championem okazał się Adam Kulesza z najlepszym wynikiem w całej 3 rundzie Pucharu Orlicy - 58.83! Na kolejnych stopniach podium stanęli Łukasz Szkudlarek (1:02.05) i Krystian Dzięgiel (1:04.11).

Najszybsi zawodnicy w snowboardowej odsłonie turnieju

Inauguracyjną odsłonę turnieju na jednej desce rozpoczął najmłodszy zawodnik tej części - Tymon Kobel, który wystartował w kategorii Pandy i ukończył slalom w czasie 2:17.42. Wśród Tygrysów najszybszy był Cezary Kulesza (1:09.57), drugie miejsce wywalczył Tymon Lichtarski (1:23.66), a na trzecim uplasowała się Pola Rybus, która oba zjazdy zakończyła w ok. 44 s. W przedziale wiekowym 2008-2011 (Lwy) zwyciężył Antoni Kulesza z wynikiem 1:04.59, kolejne stopnie podium zajęli Julian Kunysz (1:22.26) i Franciszek Grzejdziak (1:27.32).

Najszybsza w kategorii Orły była Gabi Rotko, nie przekraczając 34 s w obu zjazdach(1: 06.34) . Na drugim miejscu uplasowała się Zuzanna Sokalska ze stratą 3.34 do liderki, trójkę zamknął Maks Denis z wynikiem 1:11.15. Wśród zawodników z rocznika 2004 i starszych na najwyższym stopniu podium stanął Łukasz Piekaj, który został najszybszym snowboardzistą tej rundy Pucharu Orlicy, którą ukończył w czasie zaledwie 58.09 s! Kolejne miejsca wywalczyli Wiktor Stręczewski, który oba przejazdy zakończył w około 36 s oraz Joachim Waluś (1:13.76).

Dziękujemy za wspaniałe widowisko i sportowe emocje. Gratulujemy wszystkim odważnym zawodniczkom i zawodnikom III Rundy Pucharu Orlicy w sezonie 2022/2023! Nie odkładajcie jeszcze rękawic do szuflad, kolejna odsłona turnieju już 19 lutego. Do zobaczenia na starcie!