Ferie pod Orlicą w wersji MAX

Pożegnaliśmy z nieskrywanym smutkiem gości ze zachodniopomorskiego i mazowieckiego. Co prawda ferie skończyły się też w naszym regionie i na opolszczyźnie, ale w tym przypadku żal nieco mniejszy, go akurat narciarze z tych województw przyjeżdżają do nas praktycznie przez cały sezon. Z drugiej strony cały czas trwają przecież ferie na Podlasiu i w woj. warmińsko-mazurskim, ruszyły także łódzkie, śląskiem oraz trzech kolejnych! Tak czy inaczej - ferie pod Orlicą mamy na maksa, podobnie jak śniegu na naszych trasach.


Sezon 2023/2024 w Zieleńcu jest jak porcja pysznych lodów śmietankowych - biały, smaczny, ale z odrobiną chłodu, od którego przecież nie uciekamy. Od dłuższego czasu serwujemy wam więc zimowych poczęstunek codziennie od 9:00 do 20:00. Atmosfera w stacji narciarskiej wyśmienita, co jednak najważniejsze, choć zima w regionie przeszła w defensywę, śniegu u nas na stokach nie brakuje. Lista dostępnych wyciągów i tras narciarskich:

Zawsze do godziny 20:00 działa większość kolei linowych, natomiast talerzyki, taśmy oraz orczyki w zależności od frekwencji mogą pracować nieco krócej.


Jednocześnie przypominamy, że w godzinach od 20:00 do 08:00 obowiązuje bezwzględny zakaz przebywania na stokach narciarskich. W tym czasie odbywa się ratrakowanie stoków (w tym ratrakowanie na lince), które może grozić uszczerbkiem na zdrowiu. 


Cały czas czynne są niemal wszystkie koleje i wyciągi, otwarta większość tras. Jeśli macie w planach przyjazd pod Orlicę na narty lub snowboard, a trącą Wami wątpliwości odnośnie do warunków, zawsze możecie rzucić okiem na rozlokowane w całym ośrodku kamery internetowe.


Często piszecie do nas z pytaniem o wolne noclegi. Tak, w naszych hotelach i pensjonatach są jeszcze różne możliwości, zachęcamy więc do kontaktu bezpośrednio z wybranym przez was obiektem. Ich pełną listę znajdziecie tutaj:

Pamiętajcie też, że Zieleniec ma też wyjątkową w skali całego kraju zaletę - jest nim unikalny mikroklimat. Ale nie chodzi wcale o fakt, że u nas jest po prostu fajnie. Nasz mikroklimat jest w istocie czymś wyjątkowym, co zostało poddane badaniom i analizom przez specjalistów. 


Warto przypomnieć, że choć sezon narciarski w pełni, nie samymi nartami czy snowboardem człowiek żyje. Zieleniec jest też znakomitą bazą wypadową do turystyki górskiej. Będą tu kilka dni może więc naszą stację potraktować jako centralne miejsce wypadów w celu zdobywania szczytów zimowej korony gór Polski. Jest w okolicy i najbliższym sąsiedztwie naprawdę sporo. O nich z kolei przeczytacie tutaj. Na wielu z nich znajdują się wieże widokowe stanowiące przy dobrej pogodzie doskonałe (choć to właściwie mało powiedziane) punkty widokowe. Warto więc tam wybrać się nawet z maluchami, ponieważ kilka z nich - Jagodna czy Orlica - są naprawdę łatwo dostępne.