Dziękujemy, że jesteście z nami!

Jeszcze wciąż w uszach brzmią nam wasze szusy i odgłos zmrożonego pod butami śniegu. Zima co prawda trochę z nami poleciała w tym roku w śnieżki, ale i tak wykorzystaliście sezon na maksa. Dziękujemy, że kolejny raz nie zawiedliście i byliście z nami od pierwszego do ostatniego płatka śniegu.


Sezon 2023/2024 rozpoczął się niemal książkowo. Pierwsze przymrozki w drugie połowie listopada pozwoliły na uruchomienie naśnieżania. Porcję białego puchu dołożyła aura, dzięki czemu Zieleniec ruszył z wyciągami jak  zawsze w pierwszy weekend grudnia.


#szusowanko na maksa


Kolejne tygodnie upływały nam w pięknej, momentami naprawdę mroźnej (w odniesieniu do temperatury rzecz jasna) aurze. Znakomicie bawiliście się na stokach i poza nimi, co najważniejsze, najczęstszym obrazkiem, jaki można było w Zieleńcu zobaczyć, były całe rodziny.


Spędziliście wspólnie z nami święta i przywitaliście Nowy Rok, braliście udział w zawodach i wielu eventach, które odbywały się pod Orlicą. Jeszcze podliczamy raporty po sezonie, ale widzimy też, że częściej niż w poprzednich sezonach korzystaliście z Nocnej Jazdy, czyli szusowanka popołudniami i wieczorami.


Cieszy nas też to, że coraz bardziej doceniacie inne atrakcje naszej okolicy - wschód słońca na orlickiej wieży przy dobrej pogodzie jest naprawdę piękną przygodą dostępną też dla dzieci.


Ferie pod Orlicą


Świetne warunki narciarskie, piękna zima i zieleniecki mikroklimat okazały się niezwykle silnymi magnesami, aby przyciągnąć was pod Orlicę również w czasie zimowych ferii. Co cieszy nas najbardziej, gościli u nas nie tylko mieszkańcy naszego i sąsiadujących z dolnośląskim województw, ale także tych dalej położonych z pomorskim czy warmińsko-mazurskim na czele!


Po raz kolejny sprawdziło się to, z czego Zieleniec jest najbardziej znany - znakomitych warunków do nauki jazdy i doskonalenia narciarskich i snowboardowych umiejętności. Dobrze wyprofilowane i szerokie stoki, wyciągi taśmowe, ośle łączki oraz wiele szkółek ze świetną i doświadczoną kadrą. Ileż to razy na własne oczy mogliśmy podziwiać maluchy, które właśnie u nas stawiały swoje pierwsze kroki na nartach!


Nierówna walka za aurą


Niestety jednak trzecią część sezonu popsuła nam aura. Robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby utrzymać śnieg i odpowiednie warunki na trasach. I dzięki unikalnemu klimatowi i ciężkiej pracy naszego zespołu Zieleniec był jednym z najdłużej czynnych ośrodków narciarskich w Polsce.


Jednak bardzo wysoka temperatura, silny wiatr i wyjątkowo częste jak na końcówkę lutego i marzec opady deszczu sprawiły, że musieliśmy odpuścić tę nierówną walkę. Wierzymy jednak mocno, że kolejny sezon, który przecież ruszy w tym roku, będzie lepszy.


Święta w Zieleńcu


Już niebawem wielkanocne święta. Może nie macie jeszcze planów na ten czas? Jeśli tak jest i chcielibyście gdzieś wyjechać, gorąco polecamy odwiedzenie właśnie Zieleńca. To, czego zawsze będziecie u nas w nadmiarze, to cisza, spokój, a wiosna budząca się do życia natura i przede wszystkim coś, czego nie zaznacie w żadnym innym miejscu w Polsce - korzyści płynące z zielenieckiego mikroklimatu.


Pisaliśmy o tym wielokrotnie. Warto jednak po raz kolejny przypomnieć. Zieleniec leży w wyjątkowym miejscu, w którym dzięki układowi mas ciśnieniowych powietrza i unikalnemu ukształtowaniu terenu ludzki organizm produkuje zwiększoną liczbę czerwonych krwinek. Co to oznacza w praktyce? Lepszą regenerację organizmy i bardziej efektywny wypoczynek.


Choć trudno w to czasem uwierzyć, ale rzeczywiście zieleniecki mikroklimat odpowiada temu, jaki możemy spotkać w Alpach na wysokości 3000 metrów! Najlepiej spędzić w Zieleńcu około tygodnia, aby nasz organizm dostał potężny zastrzyk zdrowia i energii. Po długiej i szarej szczególnie w miastach jesieni i zimie rzecz zapewne absolutnie bezcenna.


Podziękowania!


Jeszcze raz z całego serca dziękujemy Wam za cały sezon 2023/2024 i każdy z osobna dzień waszej obecności pod Orlicą.


Ubolewamy, że musieliśmy zakończyć jazdę wcześniej niż w poprzednich latach. Jednak Zieleniec pozostaje dla Was otwarty w odniesieniu do wielu innych aktywności (rowery, turystyka, biegi, discgolf czy po prostu wypoczynek), a już w wakacje zaczniemy szykować się do kolejnego sezonu narciarskiego.


Bądźcie z nami i do zobaczenia na szlakach czy rowerowych trasach!