Na kulinarnej mapie Karpacza pojawiło się nowe i wyjątkowe miejsce jakim jest Dziki Wodospad, zlokalizowany w stacji narciarskiej Winterpol Karpacz Biały Jar w górnej części stoku i malowniczej scenerii Dzikiego Wodospadu na rzece Łomnicy.
Po wielu latach działania w tym miejscu Baru Arenka nastał czas na duże zmiany. Z początkiem roku 2025 otwarta została I część restauracji od strony stoku narciarskiego. Od 1 maja Restauracja Dziki Wodospad czynna jest na piętrze połączonym z panoramiczną antresolą. Restauracja architektonicznie nawiązuje do najlepszych tradycji Karkonoskich z elementami charakterystycznymi dla modernistycznej architektury.
Wejście do Restauracji od ul. Olimpijskiej vis-à-vis Dzikiego Wodospadu na rzece Łomnica
Czynne codziennie od 10:00 do 21:00
Rezerwacje i informacja:
+48 661 727 777 / dzikiwodospad@winterpol.eu
Nowa jakość
Bez wątpienia Restauracja Dziki Wodospad to nowa jakość – nie tylko w kontekście samego miejsca, ale co najważniejsze w zakresie serwowanych posiłków. Miejsce to oczaruje Was nie tylko wyśmienitym jedzeniem, ale także absolutnie przepięknym wnętrzem, które zostało zaprojektowane tak, abyście mogli poczuć bliskość z naturą – dużo zieleni, lustra oraz majestatyczny bar z żywego kamienia tworzą niesamowitą atmosferę.
Tak jak kiedyś w Karkonoszach (nazywanych dawniej Górami Olbrzymimi), tak i w naszej restauracji - wszystko jest “wymieszane”. Do początków XIX wieku Karkonosze i Góry Izerskie były traktowane jako jedno pasmo, w którym mieszały się wpływy gospodarcze, kulturowe i polityczne. Dziś, po śląskiej stronie - polskie, a kiedyś czeskie, piastowskie, znowu czeskie, austriackie, pruskie i niemieckie. W naszym menu znajdziecie Państwo podobną mieszankę. Inspiracją dla naszych dań są receptury sięgające jeszcze końca XVIII wieku i pochodzące z pobliskich terenów. Połączyliśmy tradycyjne przepisy i składniki z nowoczesnym podejściem do gotowania i technikami kulinarnymi, znanymi z najlepszych restauracji na świecie.
Przed nami jeszcze trochę pracy, przygotowanie tarasu oraz terenów zielonych, ale już działamy w tym temacie!
Koncepcja i projekt
Za projekt budynku odpowiedzialne jest biuro architektoniczne Consulting – Project z Jeleniej Góry, zespół projektowy architektów Natalia Wysocka, Halina Romanowska i Robert Futerhendler, który jest znany i doceniany w całej Kotlinie Jeleniogórskim. Jego znajomość miejsca, tradycji oraz nowych trendów sprawiła, że wspólnie udało się wypracować koncepcję budynku, który łączy elementy typowe dla architektury Karkonoskiej w połączeniu z lekką nutą nowoczesności. Całość projektu sprawia, że naturalnie wtapia się on w otoczenie i sprawia wrażenie „lekkości”.