Informacja o warunkach na stoku

 

facebook.com/WinterpolKarpacz

tel.: 601 449 545

Szkoła narciarsko - snowboardowa M&M Karpacz

 

tel. 601 334 433

Winterpol marketing

 

(media, reklama, współpraca, powierzchnie reklamowe)

tel. 722 230 479

e-mail: marketing@winterpol.eu

Winterpol Karpacz

 

Ul. Turystyczna 5

58-540 Karpacz

tel. 74 8660 431

e-mail: winterpol@winterpol.eu

Wypożyczalnia M&M

 

Przy dolnej stacji

tel. 518 695 443

Przy ogródku dziecięcym

tel. 601 33 44 33

Villa Winterpol

 

ul. Turystyczna 5

58-540 Karpacz

tel. 661 277 777

e-mail: recepcja@winterpol.eu

WAKACJE W BIAŁYM JARZE

Biały Jar to nie tylko całoroczna kolej linowa dostępna latem dla turystów pieszych, ale też doskonała lokalizacja na rozpoczęcie wędrówki w góry, posiłek, nocleg oraz zabawę dla najmłodszych.


Stojąc przed wyborem miejsca na wakacyjny wypoczynek wielu z nas szuka miejsc oddalonych od zgiełku miast będących jednocześnie alternatywą dla zatłoczonych nadmorskich kurortów. Bez wątpienia takim miejscem są góry. Nie kończące się połacie lasów, leśne polany, czyste powietrze, mnogość szlaków turystycznych i przede wszystkim natura nie skalana ludzkimi działaniami – to wszystko czeka na tych, którzy odwiedza Karpacz w okresie wakacji. Nie brakuje tu również atrakcji dla całych rodzin.


Jeśli już wybraliśmy już położony w Karkonoszach Karpacz na wakacyjny wypoczynek to zapraszamy do Białego Jaru w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Zachęcamy do lektury poniższego przewodnika po tym malowniczym miejscu.


Całoroczna kolej linowa

W Białym Jarze nie tylko zimą, ale również latem działa nowoczesna, całoroczna kolej linowa. Zimą dostępna dla narciarzy i snowboardzistów, a latem dla turystów pieszych i rowerowych. Kolej linowa w Białym Jarze to nowoczesna i bezpieczna konstrukcja wyposażona w system wyprzęgania siedzisk, osłony przeciwwietrzne czy podgrzewane siedziska (choć te latem są zbędne.


Wyciąg w okresie wakacji jest dostępny codziennie w godzinach od 08:30 do 18:00. Dolna stacja wyciągu znajduje się niemal w centrum Karpacza (tuż przy stacji paliw i charakterystycznego przystanku w formie ronda). Natomiast górna stacja zlokalizowana jest przy ul. Olimpijskiej w pobliżu znanych i popularnych atrakcji turystycznych Karpacza, takich jak Dziki Wodospad, Skocznia Orlinek czy Miejsce Anomalii Grawitacyjnych. Również w pobliżu górnej stacji kolei swój bieg rozpoczyna większość szlaków turystycznych Karkonoszy.


Komfortowe noclegi

Bez wątpienia dobór miejsca noclegowego na wakacyjny wypoczynek jest równie ważny co wybór samej lokalizacji. Naszą propozycją i odpowiedzią jest otwarta wiosną 2017 roku Villa Winterpol. W naszej Villi dostępnych jest 15 komfortowych i przestronnych pokoi dla 2, 3 i 4 osób. Goście Villi Winterpol na miejscu mają do dyspozycji w cenie noclegu obfite śniadania, całodzienny, nieograniczony dostęp do kawy i herbaty ogólnodostępne aneksy kuchenne. Możliwość rezerwacji i więcej informacji dostępne są pod tym linkiem lub pod numerem telefonu recepcji – 661 277 777.


Winterpol Summer Park

To miejsce dla naszych najmłodszych gości zlokalizowane w górnej części stoku przy Barze Arenka czynne codziennie od 10:00 do 18:00. Nasz park rozrywki został stworzony z myślą o najmłodszych gościach dla których przygotowaliśmy :


  • Dmuchaną zjeżdżalnię Winterka
  • Dmuchany tor z Winterkowymi przeszkodami
  • Dmuchaną trampolinę
  • 60m tor tubbingowy z wyciągiem taśmowym
  • sztuczna plaża z strefą relaksu


Cały dzień zabawy w parku to 30,00 PLN – niezależnie od ilości spędzonego czasu.


Przepyszna kuchnia

Jeśli już wybraliśmy miejsce noclegowe jakim jest Villa Winterpol to nie musimy się już martwić o wyżywienie – w szczególności po całodziennej aktywności na górskich szlakach. W Villi Winterpol znajduje się Bistro & Grill Bar dostępne nie tylko dla gości Villi. Zlokalizowane przy dolnej stacji wyciągu wraz z tarasem widokowym na Karkonosze stanowią idealny punkt do regeneracji po całodniowej wycieczce w góry. Pełne menu dostępne jest pod tym linkiem.


Malowniczy Dziki Wodospad i Bar Arenka

Niezależnie czy dopiero wróciliśmy z gór, czy jesteśmy na spacerze to w górnej części stoku przy Dzikim Wodospadzie znajduje się wyjątkowe miejsce jakim jest Bar Arenka. Położony w zacisznym miejscu w pobliżu rzeki i wodospadu pozwala zregenerować siły w bliskim otoczeniu natury. Również z tego miejsca – niezwykle łatwo dostać się na szlaki turystyczne. Pełne menu i więcej informacji dostępne pod tym linkiem.


Szlaki turystyczne

Jak góry to i wycieczka w góry, a że lokalizacja Białego Jaru stwarza możliwości wyjścia bezpośrednio na szlaki turystyczne to mamy dla was kilka propozycji. Szlak czerwony biegnący przez schronisko PTTK Nad Łomniczką i dalej Dom Śląski to 6,5km trasy zwieńczonej na szczycie Śnieżki – na przejście szlaku potrzebujemy ok 3h. Kolejną opcję dojścia na szczyt Śnieżki jest szlak czarny w tym przypadku biegnący przez Kopę oraz Schronisko Dom Śląski – na tą trasę również powinniśmy zarezerwować ok 3h (ok 6,3km). Nieco szybciej możemy dostać się do Schronisko PTTK Strzecha Akademicka zółtym szlakiem – zajmie nam to ok 1,5h (3,3km), a jeśli zdecydujemy iść dalej to po ok 0,6km i 10 minutach dojdziemy do Schronisko PTTK Strzecha Akademicka.


To tylko kilka propozycji na wycieczkę po Karkonoszach – nie oznacza to że nie ma więcej szlaków. Ich mnogość oraz zróżnicowany poziom pozwoli znaleźć trasę każdemu w zależności od dostępności czasu oraz chęci odwiedzenia konkretnych miejsc. Niezależnie jednak od tego czy idziemy na krótką wycieczkę w góry, czy całodniowy marsz pamiętajmy o tym, aby zawsze sprawdzić prognozę pogody i odpowiednio się przygotować.


Przydatne linki i informacje: