Informacja o warunkach na stoku

 

facebook.com/WinterpolKarpacz

tel.: 601 449 545

Szkoła narciarsko - snowboardowa M&M Karpacz

 

tel. 601 334 433

Winterpol marketing

 

(media, reklama, współpraca, powierzchnie reklamowe)

tel. 722 230 479

e-mail: marketing@winterpol.eu

Winterpol Karpacz

 

Ul. Turystyczna 5

58-540 Karpacz

tel. 74 8660 431

e-mail: winterpol@winterpol.eu

Wypożyczalnia M&M

 

Przy dolnej stacji

tel. 518 695 443

Przy ogródku dziecięcym

tel. 601 33 44 33

Villa Winterpol

 

ul. Turystyczna 5

58-540 Karpacz

tel. 661 277 777

e-mail: recepcja@winterpol.eu

ROZPOCZYNAMY SEZON 2021 / 2022

Sprzyjająca w ostatnim czasie aura pogodowa, istotnie wpłynęła na przygotowania sezonu zimowego. W najbliższy weekend 4-5 grudnia pierwsi narciarze i snowboardziści będą mogli rozpocząć sezon narciarsko – snowobardowy w Białym Jarze.


Oczekiwanie na otwarcie tegorocznego sezonu zdecydowanie było dłuższe niż w latach poprzednich. Wszystko za sprawą przedwcześnie zamkniętych ośrodków narciarskich w minionym sezonie, dlatego też zainteresowanie zimowymi aktywnościami obecnie jest bardzo duże.

W Białym Jarze w Karpaczu prace związane z naśnieżaniem stoków, pomimo dodatnich temperatur rozpoczęło się już z początkiem listopada. Było to możliwe ponieważ stacja narciarska Winterpol Karpacz jako jedna z nielicznych w Polsce posiada fabrykę śniegu (tzw. Snow Factory), która umożliwia produkcję śniegu nawet w dodatnich temperaturach tych sięgających do + 20°C. Urządzenie w szybki sposób ochładza wodę do temperatury zamarzania i w efekcie końcowym otrzymywane są „suche śnieżynki” o najwyższym stopniu zamrożenia. Fabryka śniegu gotowa jest do pracy zaraz po podłączeniu do prądu i wody oraz może pracować przez całą dobę, bez względu na temperaturę powietrza i wody.

Utrzymujące się od prawie dwóch tygodniu ujemne temperatury umożliwiły również uruchomienie tradycyjnego systemu, który składa się z armatek śnieżnych. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że w terenach górskich występowały opady śniegu, które istotnie wpłynęły na datę otwarcia sezonu zimowego 2021 / 2022.

Rozkład jazdy wyciągu:

  • sobota – niedziela (4-5 grudnia) – czynne od 09:00 do 21:00
  • poniedziałek – czwartek (6-9 grudnia) – nieczynne
  • piątek – niedziela (10-12 grudnia) – czynne od 09:00 do 21:00
  • poniedziałek - czwartek (13-16 grudnia) - czynne od 09:00 do 16:00


Obecnie dostępna będzie trasa nr 3 o długości 1100m. Wraz z rozpoczęciem sezonu dostępne będą wypożyczalnie sprzętu oraz szkoła narciarsko - snowboardowa M&M Karpacz – czynne w godzinach pracy wyciągu.

Villa Winterpol zlokalizowany przy stoku oferuje również możliwość pobytów z karnetami narciarskimi. Więcej informacji o ofercie na stronie obiektu lub po kontakcie telefonicznym z recepcją – 661 277 777.


Należy również pamiętać, że podobnie jak to miało miejsce w poprzednim sezonie korzystanie z stoków zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego odbywa się w wysokim reżimie sanitarnym. Nadrzędną zasadą jest obowiązek zasłaniania ust i nosa na terenie całej stacji narciarskiej – w tym również podczas korzystania z wyciągów.  


Pamiętajcie również o tych podstawowych zasadach:

  • Tam gdzie to możliwe zachowajmy dystans społeczny
  • Na terenie całej stacji narciarskiej jak i podczas korzystania z wyciągów jest obowiązek zakrywania ust i nosa
  • Pamiętajmy o częstym myciu i dezynfekcji rąk
  • Unikajmy podawania dłoni i uścisków
  • Pamiętajmy o higienie podczas kichania i kaszlenia
  • W miarę możliwości korzystajmy z bezgotówkowych form płatności

Rekomenduje się, aby - o ile to możliwe i nie będzie powodowało gromadzenia się osób w kolejce do przejazdu urządzeniami transportu linowego - na jednym krześle lub w jednej gondoli miejsca zajmowały osoby zamieszkujące w jednym gospodarstwie domowym lub mające wspólny nocleg lub wspólnie podróżujące do stacji turystyczno - narciarskiej.

Pamiętajcie, że niezwykle istotne jest również w miarę możliwości zachowanie dystansu w kolejce do wyciągu oraz unikajmy nadmiernego gromadzenia się.

Jeśli Twój stan zdrowia budzi wątpliwości bądź nie czujesz się najlepiej to prosimy o szczególne zachowanie ostrożności i o pozostanie w domu, tak by nie narażać siebie jak i inne osoby.

Kochani – apelujemy do Was o rozsądek i dostosowanie się do panujących wytycznych. Tylko razem możemy osiągnąć sukces i pracować na wspólne bezpieczeństwo nas wszystkich.

Pamiętajcie również, że od nas wszystkich zależy czy sezon narciarski nie zostanie zamknięty.

Zachęcamy przed przyjazdem do lektury pełnej polityki bezpieczeństwa, która znajduje się pod poniższym linkiem: