Informacja o warunkach na stoku

 

facebook.com/WinterpolKarpacz

tel.: 601 449 545

Szkoła narciarsko - snowboardowa M&M Karpacz

 

tel. 601 334 433

Winterpol marketing

 

(media, reklama, współpraca, powierzchnie reklamowe)

tel. 722 230 479

e-mail: marketing@winterpol.eu

Winterpol Karpacz

 

Ul. Turystyczna 5

58-540 Karpacz

tel. 74 8660 431

e-mail: winterpol@winterpol.eu

Wypożyczalnia M&M

 

Przy dolnej stacji

tel. 518 695 443

Przy ogródku dziecięcym

tel. 601 33 44 33

Villa Winterpol

 

ul. Turystyczna 5

58-540 Karpacz

tel. 661 277 777

e-mail: recepcja@winterpol.eu

Rozpoczęło się naśnieżanie stoków

Nastał długo oczekiwany moment przez wszystkich miłośników sportów zimowych. W Stacji Narciarskiej Winterpol Karpacz rozpoczęło się naśnieżanie stoków.


Co prawda już w pierwszej połowie listopada w Białym Jarze rozpoczęły się prace związane z naśnieżaniem stoków i przygotowaniem ich do zimy. Do tej pory produkcja śniegu odbywała się jedynie w wykorzystaniem fabryki śniegu (Snow Factory) z uwagi na panujące jeszcze w tym czasie dodatnie temperatury.


Dla przypomnienia fabryka śniegu umożliwia produkcję śniegu nawet w dodatnich temperaturach tych sięgających do + 20°C. Urządzenie w szybki sposób ochładza wodę do temperatury zamarzania i w efekcie końcowym otrzymywane są „suche śnieżynki” o najwyższym stopniu zamrożenia. Urządzenie jest gotowe do pracy zaraz po podłączeniu do prądu i wody oraz może pracować przez całą dobę, bez względu na temperaturę powietrza i wody.


Od 17 listopada do Karpacza zawitała zimowa aura. Pojawiły się pierwsze opady śniegu oraz przymrozki, które umożliwiły nam uruchomienie pozostałej części systemu naśnieżania na który składają się tradycyjne armatki.


Prognozy na najbliższe dni zapowiadają utrzymujący się przymrozek dzięki czemu nasz cały system naśnieżania będzie działać w 100%. Mamy nadzieję, że już niebawem będziemy w stanie poinformować o wstępnej dacie otwarcia ośrodka narciarskiego Winterpol Karpacz Biały Jar. Wstępnie prognozujemy że będzie to miało miejsce z początkiem grudnia o czym będziemy informować na naszej stronie internetowej.


Do 15 grudnia w naszym sklepie internetowym wciąż istnieje możliwość zakupu wybranych SKI Passów w promocyjnych cenach z rabatami nawet do 25% co w praktyce pozwala zaoszczędzić przeszło 130 PLN.

Galeria zdjęć z 18 listopada: