Informacja o warunkach na stoku

 

facebook.com/WinterpolKarpacz

tel.: 601 449 545

Szkoła narciarsko - snowboardowa M&M Karpacz

 

tel. 601 334 433

Winterpol marketing

 

(media, reklama, współpraca, powierzchnie reklamowe)

tel. 722 230 479

e-mail: marketing@winterpol.eu

Winterpol Karpacz

 

Ul. Turystyczna 5

58-540 Karpacz

tel. 74 8660 431

e-mail: winterpol@winterpol.eu

Wypożyczalnia M&M

 

Przy dolnej stacji

tel. 518 695 443

Przy ogródku dziecięcym

tel. 601 33 44 33

Villa Winterpol

 

ul. Turystyczna 5

58-540 Karpacz

tel. 661 277 777

e-mail: recepcja@winterpol.eu

Zmieniamy się dla Was!

Po wielu latach działania Baru Arenka w górnej części stoku przy Dzikim Wodospadzie nastał czas na duże zmiany. Obecnie powstaje tam nowy obiekt nawiązujący architektonicznie do tradycji Karkonoskich z elementami charakterystycznymi dla modernistycznej architektury. Na miejscu  będą zlokalizowane restauracja, wypożyczalnia sprzętu sportowego wraz z szkoła narciarską oraz zaplecze sanitarne.


Zmiana na lepsze, to w skrócie determinuje naszą decyzję związaną z modernizacją tego miejsca, którego lokalizacja jest przy tak pięknym, znanym i lubianym miejscu jakim jest Dziki Wodospad. Dlatego już dziś śpieszymy z informacją, że zakończyliśmy prace rozbiórkowe Baru Arenka i rozpoczynamy prace budowalne związane z powstaniem nowego obiektu. Zmiana ta również ma na celu polepszenie całej infrastruktury Białego Jaru, która jest do dyspozycji wszystkich turystów odwiedzających Karpacz.


Za projekt budynku odpowiedzialne jest biuro architektoniczne Consulting – Project z Jeleniej Góry, zespół projektowy architektów Natalia Wysocka, Halina Romanowska i Robert Futerhendler, który jest znany i doceniany w całej Kotlinie Jeleniogórskim. Jego znajomość miejsca, tradycji oraz nowych trendów sprawiła, że wspólnie udało się wypracować koncepcję budynku, który łączy elementy typowe dla architektury Karkonoskiej w połączeniu z lekką nutą nowoczesności. Całość projektu sprawia, że naturalnie wtapia się on w otoczenie i sprawia wrażenie „lekkości”.


W obiekcie dla dyspozycji wszystkich turystów będzie dostępna trzypoziomowa restauracja z panoramicznym widokiem na stok wraz z zewnętrznymi tarasami. Będzie również zupełnie nowa wypożyczalnia sprzętu sportowego wraz z szkołą narciarska oraz komfortowe zaplecze sanitarne.


Planowany termin oddania obiektu do użytku to grudzień 2024.