Informacja o warunkach na stoku

 

facebook.com/WinterpolKarpacz

tel.: 601 449 545

Szkoła narciarsko - snowboardowa M&M Karpacz

 

tel. 601 334 433

Winterpol marketing

 

(media, reklama, współpraca, powierzchnie reklamowe)

tel. 722 230 479

e-mail: marketing@winterpol.eu

Winterpol Karpacz

 

Ul. Turystyczna 5

58-540 Karpacz

tel. 74 8660 431

e-mail: winterpol@winterpol.eu

Wypożyczalnia M&M

 

Przy dolnej stacji

tel. 518 695 443

Przy ogródku dziecięcym

tel. 601 33 44 33

Villa Winterpol

 

ul. Turystyczna 5

58-540 Karpacz

tel. 661 277 777

e-mail: recepcja@winterpol.eu

Zimowe ferie w Białym Jarze

Wraz rozpoczęciem tegorocznych ferii zimowych w Karkonosze ponownie zawitała zima. Przymrozki, opady śniegu i iście zimowa aura tak w wielkim skrócie wygląda aktualna sytuacja w Białym Jarze.


Kapryśna ta nasza zima


Bez wątpienia tegoroczna zima jest pełna zwrotów akcji. Jej intensywny początek rozpalił apetyty na szusowanie i przygodę z sportami zimowymi. Niestety, ale w pierwszej połowie stycznia mieliśmy do czynienia z anomaliami pogodowymi, które skutkowały chwilowym pogorszeniem się warunków. Mimo to Stacja Narciarska Winterpol Karpacz Biały Jar działała codziennie – wszystko dzięki przygotowaniu wcześniej odpowiedniej ilości śniegu oraz uzupełniania jego ewentualnych braków śniegiem produkowanym przez Snow Factory czyli fabrykę śniegu. Warto pokreślić że fabryka śniegu w przeciwieństwie do tradycyjnych armatek śnieżnych może produkować śnieg w dodatnich temperaturach, nawet tych sięgających do +20 stopni Celsjusza. 


Zima 2.0 


Na szczęście zima nie zawiodła i wraz z nadejściem ferii zimowych ponownie zawitała w Karkonosze. Ujemne temperatury umożliwiły prowadzenie prac z naśnieżaniem stoków, a dodatkowo opady śniegu przyczyniły się do znaczącej poprawy warunków na stoku w Białym Jarze.  


Nowoczesna, bezpieczna oraz komfortowa 6 osobowa kolej oraz wyciąg taśmowy w Białym Jarze dostępna jest obecnie codziennie od godziny 09:00 do 21:00 co daje możliwość szusowania aż 12 godzin dziennie


Szkoła i wypożyczalnia M&M Karpacz


Przy stoku w Białym Jarze działa licencjonowana szkoła nauki jazdy na nartach i snowboardzie M&M Karpacz. Adepci sportów zimowych w mają do dyspozycji zamknięty i bezpieczny stok dydaktyczny obsługiwany przez wyciąg taśmowy, który idealnie nadaje się do stawiania pierwszych kroków na nartach czy snowboardzie. Szkolenia w szkole M&M Karpacz odbywają się głównie w formie indywidualnych zajęć z instruktorem, tzw. "jeden na jeden" co gwarantuje wysoką efektywność procesu nauczania. W ofercie znajdują się również zajęcia grupowe, a wszystkie zajęcia prowadzone są zgodnie z wytycznymi i licencją Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego. 

Przy szkole znajduje się również wypożyczalnia sprzętu sportowego M&M Karpacz. Wypożyczyć sprzęt można również przy dolnej stacji wyciągu gdzie znajdują się dwie wypożyczalnie. W naszej wypożyczalni dobierzemy indywidualnie sprzęt dostosowany do wzrostu, wagi oraz indywidualnych umiejętności i preferencji. Współpraca z najlepszymi producentami nart oraz snowboardów dzięki czemu w naszej ofercie znajduje się sprzęt najwyższej jakości. Specjaliści przygotują dla każdego najbardziej optymalny zestaw. Warto pamiętać, że odpowiedni dobór sprzętu przekłada się bezpośrednio na komfort oraz satysfakcję z szusowania po stokach.

Czas na wypoczynek i regeneracje 


Po całym dniu szusowania bądź w przerwie wskazane jest zregenerować siły i doładować baterie. Na stoku w Białym Jarze znajdują się aż trzy punkty gastronomiczne: Bar Arenka przy Dzikim Wodospadzie i szkole M&M Karpacz oraz przy dolnej stacji Bistro & Grill Bar WinterFood oraz Bar Fast Food.


Jeśli jednak wybieracie się do Karpacza na dłużej zachęcamy do zapoznania się z Villą Winterpol. Komfortowe, nowoczesne i przestronne pokoje 2, 3 i 4 osobowe zlokalizowane są tuż przy samym stoku. Villa oferuje również udogodnienia dla narciarzy i snowboardzistów takie jak profesjonalna narciarnia z suszarkami na buty i bezpośrednim wyjściem na stok oraz karnety wliczone w cenę pobytu (w zależności od oferty). Goście mogą również korzystać z ogólnodostępnych aneksów kuchennych. 


Do zobaczenia w Białym Jarze!