Informacja o warunkach na stoku

 

facebook.com/WinterpolKarpacz

tel.: 601 449 545

Szkoła narciarsko - snowboardowa M&M Karpacz

 

tel. 601 334 433

Winterpol marketing

 

(media, reklama, współpraca, powierzchnie reklamowe)

tel. 722 230 479

e-mail: marketing@winterpol.eu

Winterpol Karpacz

 

Ul. Turystyczna 5

58-540 Karpacz

tel. 74 8660 431

e-mail: winterpol@winterpol.eu

Wypożyczalnia M&M

 

Przy dolnej stacji

tel. 518 695 443

Przy ogródku dziecięcym

tel. 601 33 44 33

Villa Winterpol

 

ul. Turystyczna 5

58-540 Karpacz

tel. 661 277 777

e-mail: recepcja@winterpol.eu

W Białym Jarze ruszyło naśnieżanie stoków

Przygotowania do zimy w Białym Jarze obecnie są na ostatniej prostej! Kolej linowa jest już po niezbędnych przeglądach i serwisach tak aby jej użytkowanie w trakcie sezonu było w pełni bezpieczne, a fabryka śniegu rozpoczęła produkcję.


Odliczanie czas start


Trudno uwierzyć, że niebawem po kilku miesiącach oczekiwania wreszcie będziemy mogli #szusować na stokach. Wszak do grudnia, a tym samym do rozpoczęcia sezonu, który zapewne nastąpi w pierwszej połowie grudnia zostało już niewiele czasu.


W ostatnim czasie w Białym Jarze kolej linowa dla ruchu turystycznego była nieczynna z uwagi na prowadzone prace serwisowe i odbiory techniczne. Co roku jest to niezwykle ważny moment przygotowania naszej infrastruktury do nadchodzącego sezonu zimowego tak by użytkowanie wyciągu było maksymalnie bezpieczne dla wszystkich miłośników szusowania.


Rozpoczęcie produkcji śniegu


Kolejnym niezwykle ważnym momentem przybliżającym do otwarcia sezonu było rozpoczęcie prac związanych z naśnieżaniem stoków. Dokładnie 9 listopada pracę rozpoczęła Fabryka Śniegu (tzw. Snow Factory), która każdego dnia produkuje ok 100m³ śniegu. Jest to jedno z niewielu w Polsce tak zaawansowanych technologicznie urządzeń które umożliwia produkcję śniegu nawet w dodatnich temperaturach tych sięgających do + 20°C.


Fabryka śniegu w szybki sposób ochładza wodę do temperatury zamarzania i w efekcie końcowym otrzymywane są „suche śnieżynki” o najwyższym stopniu zamrożenia. Urządzenie jest gotowe do pracy zaraz po podłączeniu do prądu i wody oraz może pracować przez całą dobę, bez względu na temperaturę powietrza i wody.


Co mówią prognozy?


Według prognoz, pod w najbliższy weekend oraz w II połowie listopada można się spodziewać opadów śniegu oraz przymrozków, które będą występować również w ciągu dnia. Przymrozki umożliwią dodatkowo uruchomienie tradycyjnych armatek, które mogą pracować tylko przy ujemnych temperaturach.