Informacja o warunkach na stoku

 

facebook.com/WinterpolKarpacz

tel.: 601 449 545

Szkoła narciarsko - snowboardowa M&M Karpacz

 

tel. 601 334 433

Winterpol marketing

 

(media, reklama, współpraca, powierzchnie reklamowe)

tel. 722 230 479

e-mail: marketing@winterpol.eu

Winterpol Karpacz

 

Ul. Turystyczna 5

58-540 Karpacz

tel. 74 8660 431

e-mail: winterpol@winterpol.eu

Wypożyczalnia M&M

 

Przy dolnej stacji

tel. 518 695 443

Przy ogródku dziecięcym

tel. 601 33 44 33

Villa Winterpol

 

ul. Turystyczna 5

58-540 Karpacz

tel. 661 277 777

e-mail: recepcja@winterpol.eu

Na stoku w Białym Jarze pojawił się pierwszy śnieg

Po ciepłym i słonecznym październiku wraz z nadejściem listopada w górach pojawiły się pierwsze przymrozki, które zwiastują zbliżającą się zimę. Stacja narciarska w Białym Jarze jest na ostatniej prostej przygotowań do sezonu narciarskiego, o czym świadczy fakt, że rozpoczęła się już produkcja śniegu.


Początek listopada tradycyjnie już przyniósł w wyższych partiach gór pierwsze opady śniegu. Nie inaczej sytuacja wygląda w Karpaczu gdzie na Śnieżce pojawił się już pierwszy biały puch w tym sezonie. Pierwsze przymrozki pojawiły się również w niższych częściach gór jak i kotlinach górskich. Jest to dobra wiadomość w szczególności dla miłośników sportów zimowych, którzy z niecierpliwością oczekują na rozpoczęcie nowego sezonu.


Obecnie w Białym Jarze trwa ostatnia prosta przygotowań do sezonu zimowego. Wyciągi są już po niezbędnych przeglądach technicznych i serwisach, a armatki zostały rozlokowane na stokach. W stacji narciarskiej Winterpol Karpacz Biały Jar rozpoczęto również produkować pierwszy śnieg, pomimo występujących jeszcze dodatnich temperatur. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnego i jednego z nielicznych urządzeń jakim jest fabryka śniegu (Snow Factory), która stanowi uzupełnienie tradycyjnego systemu naśnieżania składającego się z armatek śnieżnych.


Fabryka śniegu umożliwia produkcję śniegu nawet w dodatnich temperaturach tych sięgających do + 20°C. Urządzenie w szybki sposób ochładza wodę do temperatury zamarzania i w efekcie końcowym otrzymywane są „suche śnieżynki” o najwyższym stopniu zamrożenia. Urządzenie jest gotowe do pracy zaraz po podłączeniu do prądu i wody oraz może pracować przez całą dobę, bez względu na temperaturę powietrza i wody.


Według prognoz pod koniec listopada można się spodziewać opadów śniegu oraz przymrozków, które będą występować również w trakcie dnia i umożliwią dodatkowo uruchomienie tradycyjnych armatek. Atmatki mogą pracować tylko przy ujemnych temperaturach. Ostateczna data otwarcia tras narciarskich pozostaje jeszcze nieznana i jest uzależniona od zapowiadanych przymrozków, ale najpewniej będzie to jak co roku początek grudnia.


W Białym Jarze zainstalowano również wysokowydajny agregat prądotwórczy, który zagwarantuje ciągłość pracy stacji narciarskiej nawet w przypadku wystąpienia przerw w dostawie energii elektrycznej.


Perspektywa otwarcia sezonu z początkiem grudnia staje się coraz bardziej realna. Na tą chwilę wszystkim miłośnikom sportów zimowych nie pozostaje nic innego jak przygotować sprzęt oraz budować formę przed nadchodzącym i długo wyczekiwanym sezonem i zakupić krnety, a te można obecnie dostepne dostepne są  z rabatami do  25% w naszym sklepie internetowym.