Aktualności

Choć ferie w tym roku są inne niż zawsze i bez możliwości korzystania ze stoków, zapraszamy Was gorąco do Zieleńca na turystyczne spacery i wycieczki po górach. I aby w miarę możliwości nieco ten czas urozmaicić oraz ułatwić dostanie się wyżej, codziennie do 17 stycznia czynna w Zieleńcu będzie kolej Gryglówka, kolej Nartorama oraz w weekend 09-10 stycznia kolej pomarańczowa Winterpol. 

Musimy uzbroić się w cierpliwość. Najbliższe dwa tygodnie, choć oficjalnie nazwane czasem zimowych ferii, niewiele poza przerwą w nauce mają z nimi wspólnego. Choć zima nieźle się rozpędziła, a w prognozach widać mróz i opady śniegu, nie możemy korzystać z jej wszystkich uroków. Na całe szczęście Zieleniec i jego okoliczne góry to dziesiątki kilometrów pięknych szlaków dla przedstawicieli każdego pokolenia, również zimą. Nieco krótsze to trasy grzbietem Gór Orlickich (przy czym zwracać uwagę należy na nieprzekraczanie czeskiej granicy), natomiast dłuższe trasy, a po opadach śniegu często nieprzetarte, to szlaki Gór Bystrzyckich.

Dla ruchu turystycznego w ciągu dwóch tygodni ferii czynne będą:

  • kolej Gryglówka - codziennie aż do 17 stycznia w godzinach od 9:00 do 16:00
  • kolej Nartorama - codziennie aż do 17 stycznia w godzinach od 9:00 do 16:00 (nieczynne 12 stycznia)
  • kolej Winterpol - codziennie aż do 17 stycznia w godzinach od 9:00 do 16:00 (w piątek i sobotę do 17:00)

Oczywiście liczymy na to, że rozkład jazdy ulegnie diametralnej zmianie już 18 stycznia. Jednak na jakiekolwiek informacje i ustalenia musimy jeszcze trochę poczekać. Na razie gorąco polecamy zimowe spacery i wycieczki w naszej okolicy, jednocześnie apelując o stosowanie się do wszelkich obostrzeń i aktualnie obowiązujących zasad, ponieważ w dużej mierze to od nas samych zależy, jak szybko uporamy się z covidowym problemem.

Cennik dla przejazdów turystycznych (do 17.01)

    w dwie strony – 25 PLN normalny i 20 PLN ulgowy
    w górę lub dół – 20 PLN normalny i 15 PLN ulgowy

Bilety ulgowe przysługują dzieciom do lat 10 i seniorom powyżej 65 lat. Dla grup powyżej 20 osób ceny ustalane indywidualnie po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Pamiętajcie że trasy narciarskie są wyłączone z użytku, a koleją nie można podróżować z nartami czy snowboardem. Prosimy również o zachowanie zasad bezpieczeństwa związanych z COVID:

    > zakrywanie ust i nosa bezwględnie przez cały czas pobytu w ośrodku
    > zachowanie dystansu
    > jak najczęstsza dezynfekcja rąk
    > unikanie skupisk i podawania dłoni
    > płacenie bezgotówkowo - kartą lub telefonem

Przy tej okazji zapraszamy również do odwiedzenia naszej bazy gastronomicznej która obecnie serwuje posiłki i napoje na wynos. Więcej o dostępności gastronomii znajdziecie TUTAJ.

Klauzula informacyjna | Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.