Aktualności

Nie jest przypadkiem, że to akurat patronka małżeństw i szczęśliwej rodziny czuwać będzie nad przybywającymi do Zieleńca gośćmi i turystami. Wszak to właśnie rodziny są przecież w naszych stronach wyjątkowo mile widziane.


Nutka tradycji, uroczysta msza święta oraz niedzielna suma, do tego nawiązanie do góralskich tradycji i smaków, które wszech obecne będą w Zieleńcu. Tak zapowiada się kolejny, wyjątkowy weekend. 29 i 30 lipca gorąco zapraszamy na odpust Świętej Anny, który już na stałe wpisał się w kalendarz organizowanych w naszych stronach wydarzeń.

Aby zrozumieć istotę tego wyjątkowego wydarzenia, warto poświęcić chwilkę na samą postać Świętej Anny. Była to przecież matka Marii i babka Jezusa. Będąc żoną Joachima, wiodła niełatwe życie w trudnych czasach. Kult Świętej Anny zrodził się wiele wieków temu, będąc dziś podkreśleniem roli i wartości związanych z rodziną. Sama idea jest też bardzo bliska Zieleńcowi - od wielu lat to właśnie przedstawiciel rodzin z młodszymi pociechami wyjątkowo serdecznie zapraszamy i witamy w naszej skromnych progach.

Odpust rozpoczniemy 29 lipca wyprowadzeniem procesji Świętej Anny z kościółka w Zieleńcu do wyciągu Gryglówka. Później odbędzie się uroczysta msza na górnej stacji wyciągu Winterpolu. Wieczór zakończy biesiada z udziałem orkiestry góralskiej Janicki oraz Wrocławskiego Trio.

W niedzielę o 12:00 odbędzie się uroczysta suma, natomiast od godziny 14:00 odbywać się będą w Zieleńcu imprezy towarzyszące. Szczegóły dotyczące całego odpustu znajdą Państwo na poniższym plakacie.

Nie zapomnijmy, że oprócz ważnych i pięknych uroczystości kościelnych, odpust stać będzie także pod znakiem wyjątkowej, tradycyjnej kuchni - w powietrzu unosić się będą zapachy i smaki, obok których nie będzie można z pewnością przejść obojętnie.

Do zobaczenia w Zieleńcu 29 i 30 lipca!

FESTYNPLAKAT

Klauzula informacyjna | Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.