Aktualności

Prognozy pogody zapowiadały silniejsze opady śniegu już kilka dni temu. Ale jak to zwykle z aurą i przyrodą bywa, dopiero rzeczywistość jest w stanie pokazać prawdziwe oblicze natury i siłę jej oddziaływania.


Choć piękną i śnieżną zimę mamy w Zieleńcu od dawna, minionej nocy przekonaliśmy się, że do tej pory nie mieliśmy do czynienia z jej najpoważniejszą odsłoną. W ciągu niespełna kilku godzin spadło w naszej stacji i okolicach ok 45 centymetrów świeżego śniegu! I jak wynika z prognoz pogody - to jeszcze nie koniec!

Sypać u nas ma jeszcze przez kilka najbliższych dni przy bardzo niskiej temperaturze, która spadnie nawet do -15 stopni. I nie musimy się specjalnie oszukiwać - nikogo u nas taki stan rzeczy specjalnie nie martwi - warunki na stokach są dzięki temu po prostu doskonałe.

Przy tej okazji musimy jednak poprosić Was o szczególną rozwagę. Choć warunki na stokach są i będą wyśmienite, mocny atak zimy, a przede wszystkim bardzo duże mrozy są dla ludzkiego organizmu sporym wyzwaniem. Odpowiedni ubiór, przygotowanie, rozgrzewka oraz odżywianie się są kluczowe, aby nikt nie złapał niepotrzebnego przeziębienia czy nie wychłodził organizmu.

Powoli zbliżają się zimowe ferie - warto więc zaplanować spędzenie w Zieleńcu kilku bądź kilkunastu dni. Przypominamy także, że 21 stycznia odbędą się kolejne zawody w ramach Dziecięcego Pucharu Orlicy. Po edycji bożonarodzeniowej apetyty na kolejne ściganie się na nartach będą z pewnością jeszcze większe.

Każdego dnia wyciągi i koleje czynne są od godziny 9:00 oczywiście do 22:00. Szczególnie gorąco polecamy Zieleniec już po zmroku - Nocna Jazda w tych warunkach jest naprawdę czymś wyjątkowym i magicznym. Jeśli chodzi o dostępność narciarskich tras, to otwarte dla narciarzy i snowboardzistów są niemal wszystkie 22 kilometry - poza drobnymi wyjątkami (które są odpowiednio oznaczone).

Musimy przyznać, że tegoroczna zima jest dla nas bardzo miłym zaskoczeniem. I oby tak pozostało aż do kwietnia. Pokrywa przekraczająca 100 cm, dodatkowe opady świeżego śniegu, praca naszych ekip niemal 24 godziny na dobę. Jeśli dodać do tego gęstą sieć narciarskiej infrastruktury oraz liczne pensjonaty, hotele, wypożyczalnie, szkółki narciarskie i przepyszną kuchnię, możemy śmiało powiedzieć, że niewiele jest w Polsce miejsc podobnych do naszego.

Do zobaczenia na stoku!

DSC03725
DSC03728
DSC03724
DSC03722
DSC03715
DSC03717
DSC03712
DSC03713
DSC03708

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.