Aktualności

Choć do zimy pozostała jeszcze chwila (kurcząca się z każdym dniem!), już teraz spieszymy z ogłoszeniem, że podobnie jak miało to miejsce w latach ubiegłych i w tym sezonie w Zieleńcu rozgrywane będą zawody o Dziecięcy Puchar Orlicy.


To już po raz 22 odbędzie się w Zieleńcu impreza, która na stałe wpisała się nie tylko w kalendarz wydarzeń sportowych w okolicy, ale i na całym Dolnym Śląsku. Z roku na rok rośnie liczba uczestników we wszystkich kategoriach wiekowych, co pozwala na przygotowywanie imprezy z coraz większym rozmachem.

Nie inaczej będzie w tym sezonie, dlatego już teraz ogłaszamy terminy poszczególnych edycji, które rozgrywane będą w sezonie 2016/2017. Rozpoczniemy tradycyjnie edycją bożonarodzeniową, której wyniki nie będą się jednak liczyły do klasyfikacji generalnej. Cały cykl zakończą zawody finałowe, które odbędą się 18 marca 2017 roku.

Planowany harmonogram zawodów:

  • 28 grudnia 2016 – edycja bożonarodzeniowa, zaliczana do klasyfikacji generalnej Pucha-ru;
  • 21 stycznia 2017 – I edycja , zaliczana do klasyfikacji generalnej Pucharu;
  • 4 lutego 2017 – II edycja , zaliczana do klasyfikacji generalnej Pucharu;
  • 18 lutego 2017 - III edycja , zaliczana do klasyfikacji generalnej Pucharu;
  • 18 marca 2017 – edycja finałowa, zaliczana do klasyfikacji generalnej Pucharu.

 

Ze względu na rosnące zainteresowanie całą imprezą, gorąco polecamy wpisanie terminów do kalendarza. Serdecznie zapraszamy oczywiście do Zieleńca na dłużej niż tylko na dzień zawodów - wieść gminna niesie, że tegoroczna zima będzie długa, sroka i niezwykle śnieżna.

Podobnie jak miało to miejsce w latach ubiegłych, zawodników będzie można zgłaszać w pięciu kategoriach wiekowych oraz w kategorii open:
a)    Smerfy: rocznik 2011 roku i młodsze;
b)    Skrzaty: rocznik 2009-2010;
c)    Krasnale: rocznik 2007-2008;
d)    Starsze Krasnale: rocznik 2004-2006;
e)    Elfy: rocznik 2001-2003;
f)    Open: rocznik 2000 i starsze.

I choć najważniejszy jest oczywiście udział w zawodach, dobra zabawa i ruch na świeżym powietrzu, możemy uchylić już rąbka tajemnicy o cennych do wygrania nagrodach, które przewidziane będą dla zwycięzców.

Do zobaczenia w Zieleńcu!

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.