Aktualności

Bez wątpienia miłośnicy #szusowanka coraz częściej spoglądają na prognozy pogody, ale do otwarcia sezonu potrzebujemy jeszcze chwili. Nie zmienia to faktu, że nasz wyciąg będzie czynny w weekend 29 listopada – 1 grudnia dla turystów pieszych.

W naszej stacji narciarskiej już od początku listopada prowadzimy prace związane z naśnieżaniem stoków, a jest to możliwe dzięki fabryce śniegu (snow Factory). Jest to jedno z nielicznych w Polsce tak zaawansowanych technologicznie urządzeń które umożliwia produkcję śniegu nawet w dodatnich temperaturach tych sięgających do + 20°C.

Urządzenie w szybki sposób ochładza wodę do temperatury zamarzania i w efekcie końcowym otrzymywane są „suche śnieżynki” o najwyższym stopniu zamrożenia. Fabryka śniegu gotowa jest do pracy zaraz po podłączeniu do prądu i wody oraz może pracować przez całą dobę, bez względu na temperaturę powietrza i wody.

Spoglądając na prognozy pogody jesteśmy pełni optymizmu wszak wskazują one ujemne temperatury, a nawet opady śniegu już od nocy z piątku na sobotę. To oznacza jedno – nasze armatki które z niecierpliwością wyczekują mrozu na stoku ruszą pełną parą do pracy, a to bez wątpienia przybliży nas do otwarcia sezonu narciarskiego 2019 / 2020. Liczymy, że tradycyjnie już nastąpi to w I połowie grudnia o czym będziemy na bieżąco informować na naszym fan page i stronie www.

Tymczasem zapraszamy wszystkich turystów pieszych w najbliższy weekend (29 listopada – 1 grudnia) do skorzystania z naszego wyciągu. Wyciąg będzie czynny w godzinach 08:30 – 16:00.

Mamy nadzieję że już niebawem zobaczymy się w Białym Jarze w nieco innych okolicznościach. Trzymajcie kciuki razem z nami, aby wreszcie nastała długo wyczekiwana zimowa aura.

Klauzula informacyjna | Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.