Aktualności

Od kilku dni w Karkonoszach utrzymują się przymrozki, które umożliwiły naśnieżanie stoków w Winterpol Karpacz Biały Jar. Coraz bliżej do otwarcia sezonu narciarskiego 2018 / 2019.


Wyjątkowo ciepłe i suche lato oraz jesień spowodowały, że przymrozki oraz opady śniegu w porównaniu z poprzednimi latami pojawił się stosunkowo późno. Dopiero w miniony weekend można było dostrzec pierwsze oznaki nadchodzącej zimy. W wielu miejscach w Polsce termometry pokazały ujemne wartości oraz pojawiły się opady śniegu. Nie inaczej było w Karpaczu. Umożliwiło to rozpoczęcie prac związanych z dośnieżaniem stoków w Białym Jarze. Nie przerwanie do dziś armatki pracują pełną parą, a utrzymujące się ujemne temperatury przybliżają myśl o otwarciu sezonu narciarskiego 2018 / 2019 w stacji narciarskiej Winterpol Karpacz Biały Jar.

Pomimo iż wcześniej aura pogodowa nie sprzyjała produkcji śniegu przez tradycyjne armaty to już od II połowy października w Białym Jarze pracowała fabryka śniegu Snow Factory. Urządzenie to w innowacyjny sposób pozwala produkować śnieg również w dodatnich temperaturach, nawet tych sięgających do plus 20 stopni Celsjusza. Warto wspomnieć, że właśnie dzięki tego typu urządzeniu było możliwe przeprowadzenie pierwszych w tym sezonie zawodów pucharu świata w skokach narciarskich które odbyły się w Wiśle.       

Obecnie prognozy pogody wskazują na nieznaczne ocieplenie, które ma pojawić się już w czwartek ma ustąpić kolejnej fazie mrozów w przyszłym tygodniu. Jeśli prognozy pogody sprawdzą się to otwarcie sezonu w Winterpol Karpacz Biały Jar będzie możliwe już w pierwszej połowie grudnia. Naturalnie o dokładnej dacie otwarcia sezonu będziemy na bieżąco informować na naszej stronie internetowej i fan page.

KARPACZ-8
KARPACZ-7
KARPACZ-6
KARPACZ-5
KARPACZ-4
KARPACZ-3
KARPACZ-2
KARPACZ-1
KARPACZ-8 KARPACZ-7 KARPACZ-6 KARPACZ-5 KARPACZ-4 KARPACZ-3 KARPACZ-2 KARPACZ-1

Klauzula informacyjna | Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.