Ski Bus

Nie macie własnego samochodu? Przyjechaliście w nasze strony pociągiem lub autobusem? O transport do Zieleńca nie musicie się martwić. Tuż spod dworca PKP w Dusznikach-Zdroju specjalny SkiBus zawiezie Was pod same wyciągi narciarskie.

 

SkiBusem z centrum Dusznik do Zieleńca

 

Sezon zimowy w pełni, warunki na stokach doskonałe. Nie wszyscy jednak przyjeżdżają na narty własnym samochodem. Ale z dostaniem się do Zieleńca z Dusznik-Zdroju nie będzie większego problemu. Już od 25 grudnia (do 31 marca) na zmianę z dusznickiego dworca PKP i z przystanku przy Placu Warszawy (stając oczywiście po drodze w wielu innych miejscach) kursować do stacji narciarskiej będzie SkiBus. Kursów każdego dnia będzie kilkanaście.

Godziny odjazdów i przyjazdów opracowane zostały tak, aby każdy przyjeżdżający do Dusznik zdążył spokojnie dotrzeć na stoki, a także wrócić i to niezależnie od tego, czy mieszka w samych Dusznikach czy we Wrocławiu. Pierwszy spod Dworca rusza o 8:10, kolejny z przystanku przy Placu Warszawy o 8:50. Natomiast ostatni kurs na dworzec jest o godzinie 18:32 (z przystanku przy Hotelu Zieleniec), a do przystanku przy dusznickiej Hali Sportowej o 22:27. Szczegółowy rozkład jazdy zamieszczamy poniżej.

Co najważniejsze, przejazd SkiBusem jest bezpłatny dla wszystkich, którzy będą mieli przy sobie dowód uiszczenia opłaty uzdrowiskowej (na druku należy dokładnie wpisać liczbę osób, która ją wniosła). Wszyscy, którzy przyjechali do Dusznik czy Zieleńca wyłącznie na narty i nie nocują w kurorcie, będą musieli kupić bilet (u kierowcy SkiBusa), którego cena wynosi 5 złotych od osoby. Sam bus jest oczywiście wyposażony w bagażnik do przewożenia nart, więc problemów z transportem na zielenieckie stoki nie będzie żadnego.

Gorąco zachęcamy do przyjazdu do Zieleńca właśnie pociągiem i później SkiBusem. Trasa kolejowa do Kudowy-Zdroju (przez Duszniki rzecz jasna) jest wyjątkowo piękna. Pociąg z Wrocławia wyjeżdża co prawda o 5:25, ale naprawdę warto z niego skorzystać.

 

Bądź na bieżąco i Zapisz się do naszego Newslettera